2011. gada 03. Septembris, Rīga
Brīvdienās Rīgā notika alus festivāla LATVIANBEERFEST 2011 rudens sesija. Organizētāji to nosauca par pirmo starptautisko alus festivālu un lai tas arī paliek viņu ziņā. Daudzi apmeklētāji stāstīja, ka tas nav pirmais alus festivāls. Bet ja šis beidzot kļūs populārs un attīstīsies, tad viņam varēs piedod daudz ko. Pasākumu iniciēja Latvijas Alus Muzejs (par tādu dzirdēju pirmo reizi) un tajā ņēma dalību gan Latvijas, gan ārvalstu alus ražotāji. Svinīgo alus mucas spundes izsišanu uzticēja Rīgas pilsētas izpilddirektoram Jurim Radzēvičam, ko viņš ar veiksmīgi paveica.
Viņš to izdarīja tika ātri, ka neviens no fotogrāfiem nepaspēja noķert šo mirkli. Toties lomam tika pārējie priecīgie mirkļi. No peldēšanās alū mani izglāba pasākuma vadītājs - Raimonds Bergmanis, kurš mani pabrīdināja, ka atrodos nedrošā zonā.
Pēc veiksmīgas alus tecināšanas, katrs varēja nogaršot malku Rīgas nefiltrētā.
Protams, ka svētku atklāšana neiztika bez Bauskas alus meistara Kārļa Zālīša (no kreisās puses), kuram pasniedza atzinības rakstu par 60 gadiem veltītiem pārtikas rūpniecībai.
Alus festivāls turpinājās ar dažādu alus šķirņu baudīšanu. Alus izvēle bija pietiekama, lai jau īsā laikā sajust mīkstas kājas un nepārvaramo vēlēšanos dziedāt dziesmas.
Priekš tā lai skaidrais prāts ilgāks noturas galvā festivāla viesiem tika gatavota sātīga maltīte.
Kad bija iedzerts un uzēst, viesi tika aicināti piedalīties fiziskā nodarbē, kuras nāk prāta tikai pēc alus iedzeršanas - roku cīņās. Pirmās uz starta stājās jaunkundzes.
Jaunkundzes cīnījās nopietni, līdz galam. Apkārtējie vīrieši vēroja notiekošo ar atvērtām mutēm.
Lai kaut cik atdzīvinātu vīriešus pēc sieviešu sacensībām klasi parādīja Raimonds Bergmanis un 2009. gada Pasaules čempions master klasē - Modris Stalgevičs. Pēc šīs cīņas vīrieši sāka drošāk pieteikties cīņai, lai pierādītu, ka viņi arī nav zemē metami.
Jāsaka cīņa izvērtās nopietna, bet par laimi iztika bez traumām un draudzīgi. Pašvaldības policija arī netika izsaukta.
Uzvarētāju trio.
Kamēr notika sacensības svētku viesu skaits kļuva kuplāks.
Pasākuma laikā bezmaksas varēja aplūkot alus pudeļu etiķešu izstādi. Es atradu Senča alus etiķeti ar kuru sākās mana iepazīšanas ar aliņu bērnībā, kad varēja to pakluso nospert laukos Jāņu svinību laikā.
Kāda kroga saimniece gaidīja savus klientus.
Lielāko daļu laika no skatuves skanēja tautas dziesmas vai arī šlāgeri, kurs organizētāji nolēma dažādot ar grupas "Rūsa" uzstāšanos. Kad grupa sāka spēlēt, tas izsauca īstu kultūras šoku. Bet ieklausoties dziesmās par 8. martu, tauta atplauka.
Bērni dejoja un bradāja caur alus peļķēm.
Krietni iesildījušos publiku gaidīja aklā alus degustācija, kur dalībniekiem pēc garšas bija jānosaka alus šķirne. Es biju pārsteigts, bet vīri vairākas alus šķirnes prata atpazīt, neskatoties uz iepriekš iedzertā alus daudzumu.
Ar to visu vēl nebeidzās un turpinājās arī otrajā diena. Pasākums noteikti izdevās un tādu vajag atkārtot arī turpmāk. Bet vēl vairāk bildes no pasākuma, kā parasti galerijā.
Lasītākie raksti
-
Auce ir neliela simpātiska Zemgales pilsēta Lietuvas pierobežā ar raibu un bagātīgu vēsturi.
-
Nelielus Limbažus ar gandrīz 7000 iedzīvotājiem izskriet vienā stundā ir grūti. Divstāvu pilsētas centrs prasās pēc garākas izpētes, tāpēc ...
-
Zemes īpašnieki novākuši četrus apgaismojuma stabus tā nekad netapušajam RAF stadionam Jelgavā.
-
Šodien Jelgavas dome ar balsu vairākumu nodeva Iekšlietu ministrijas rīcībā bijušā cietuma teritoriju Garozas ielā. Iekšlietu ministrija š...
-
Pirmdienas vakarā intensīvie nokrišņi appludināja vairākas Jelgavas pilsētas ielas, radot pārvietošanas grūtības autovadītājiem un gājējie...
Kopējais lapas skatījumu skaits
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Ierakstīt komentāru